Český rozhlas Plus - Čro Plus - Český rozhlas Plus Online

(Hlasy:2, Průměr:5)
Pokud se online vysílání Český rozhlas Plus nezačne nebo seká , napište na kontaktní stránku< /a> nebo zkuste najít chybu na stránce pro řešení problémů.
Český rozhlas Plus logo
Playlist: 

o Český rozhlas Plus

Poslouchejte internetové rádio Český rozhlas Plus online! Stanice začala vysílat 1. března 2013. Český rozhlas Plus je celoplošná stanice Českého rozhlasu. Od roku 2022 je šéfredaktorem stanice Josef Pazderka. Na programu rozhlasu jsou rozhovory, reportáže, komentáře, diskuse a interaktivní pořady. Zabývají se aktuálním děním v širších souvislostech, politikou, vědou, byznysem a společností. Nabízejí to nejlepší ze světových médií i sociálních sítí a přinášejí renomované komentátory a vědce. Do vysílání se zapojují také posluchači. Diskuse probíhají od pondělí do pátku v pořadu Radiofórum nebo prostřednictvím sociálních sítí. Stanici denně poslouchalo přibližně 144 tisíc posluchačů.

Český rozhlas Plus slogan: "Když chcete vědět PROČ"

Myslíte si, že informace jsou na naší stránce neúplné, neaktuální nebo nesprávné? Myslíte si, že vy víte o rádiu něco navíc? Pomozte nám, napište nám na Facebook a my Vás zato odměníme s rozhraním bez reklamy! :)

Kontaktní údaje - Telefon, SMS, E-mail, Facebook

Český rozhlas Plus frekvencie

Bečevná - 93.1 FMBezručova - 104.0 FMBoženy Němcové - 103.4 FMBřezové Hory - 103.6 FMČerná hora - 101.9 FMČSAD - 91.8 FMHády - 92.6 FMHavlíčkova - 89.7 FMHeydukova - 95.7 FMHorní Brána - 98.2 FMHorní předměstí - 97.5 FMJavořice - 95.4 FMKlíše - 93.9 FMKomenského - 91.0 FMKvítková - 101.8 FMLázně - 102.5 FMLetná - 103.6 FMMahlerovy sady - 92.6 FMNa ovčárně - 88.6 FMNemocnice - 97.9 FMOkružní - 100.6 FMOlešná - 91.5 FMPionýrská - 105.8 FMPohořany - 107.2 FMPopovický vrch - 100.8 FMPražská - 98.0 FMRadeč - 93.3 FMSídliště - 97.8 FMŠkola - 93.5 FMSuchý vrch - 106.3 FMŠumperk - 101.5 FMŠvimberk - 106.0 FMVajgar - 99.5 FMVelehradská - 92.6 FMVelké Opatovice - 101.5 FMVes - 90.7 FMVětrná - 103.2 FMVratislavice - 91.3 FMWolkerova - 94.1 FMŽeletická - 92.8 FMZlatá stezka - 98.0 FMZPA - 96.5 FM
Český rozhlas Plus Mapa frekvencí
Vaše oblíbené rozhlasy
Evropa 2
Radio Kiss
Rádio Blaník
Rock Rádio
Radiožurnál
Český rozhlas Dvojka
Rádio Impuls
Rádio BEAT
Frekvence 1
Fajn Rádio
Hitrádio Černá Hora
Český rozhlas Zlín
Hitrádio Zlín
Radio SPIN
Rádio Krokodýl
Český rozhlas Vltava
Radio Čas
Český rozhlas Plus
Svobodné Rádio
Rádio Bonton
Český rozhlas Brno
Hitrádio Orion
Country Radio
Rádio Čas Rock
Rádio Jih
Radio Hey
Rádio Humor
Radio Wave
Radiožurnál Sport
Rádio Haná
Radio Proglas
Český Impuls
Free Rádio 107 FM
Dance Radio
Český rozhlas Střední Čechy
Expres FM
RockZone
Hitrádio Vysočina
Český rozhlas Plzeň
Radio Dechovka
Limonádový JOE
Český rozhlas Ostrava
Rádio Helax
COLOR Music Radio
Český rozhlas České Budějovice
Český rozhlas Pardubice
Český rozhlas Olomouc
Hitrádio City 93,7 FM
Radio Xaver
Signál Rádio
Český rozhlas Sever
Hitrádio Faktor
Český rozhlas Hradec Králové
Český rozhlas Region
Více rádií

Český rozhlas Plus pole komentářů

Túto schránku pracovníci rádia nečítajú! Ak chcete požiadať o skladbu alebo len poslať správu moderátorovi, skúste jeden z odkazov!

pořady Český rozhlas Plus06

00:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
00:10 - Dvacet minut Radiožurnálu
Hostem je Ivan Kytka, novinář žijící ve Velké Británii. Moderuje Vladimír Kroc
00:36 - Portréty
Katolický kněz, který byl jedněmi považován za agenta Vatikánu, druhými za komunistického špiona. Přesně takový byl život Tomislava Kolakoviče - muže, který se za války dostal do Sovětského svazu, bojoval proti Mao Ce Tungovi v Číně, setkal se s Matkou Terezou a účastnil se i druhého vatikánského koncilu. Přiblíží ho Portréty a David Hertl.
01:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
01:05 - Zprávy v angličtině/News in English
Pětiminutový přehled aktuálního dění v anglickém jazyce. News in English offers a concise, English-language overview of events in the Czech Republic in the areas of politics, the economy and culture.
01:10 - Dokument
Dovolené - to je téma dnešního dokumentu. Jmenuje se Vraťte se zdraví a krásní a připomene, jak se měnily dovolené v průběhu doby. Připravil Petr Hladík.
01:33 - Osobnost Plus
Olga Ryparová alias Olinium, popularizátorka vědy. Říká, že kdo studoval chemii, už se k alkoholu a cigaretám nepřiblíží. A odpovídá třeba na otázky, k čemu jsou "éčka" nebo proč nás po ananasu štípe jazyk. Moderuje Michael Rozsypal.
02:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
02:05 - Hovory
Jak bude architektonicky vypadat Praha budoucnosti - to je téma Hovorů, do kterých přišel architekt a urbanista Petr Hlaváček, náměstek pražského primátora za STAN. O rekonstrukci Hlavního nádraží, nebo o stavbě Vltavské filharmonie, s ním bude mluvit Petr Šimůnek.
02:33 - Názory a argumenty
Den pohledem renomovaných komentátorů. Moderuje Radko Kubičko.
03:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
03:05 - Archiv Plus
Největší stadion na světě a tisíce dokonale synchronizovaných cvičenců ? takové byly spartakiády na Strahově. Vrcholné akce komunistické tělovýchovy. Svou poměrně výraznou stopu zanechaly i v rozhlasovém archivu. Zajímavé nahrávky z druhé poloviny 20. století si poslechla, to nejzajímavější vybrala a v repríze pořadu Archiv Plus okomentuje Veronika Kindlová.
03:33 - Pro a proti
Ministerstvo zdravotnictví znovu oživilo plán na zavedení nové spotřební daně na slazené nápoje. Pomohlo by to skutečně státní kase i v boji proti obezitě? Hosty Pro a proti budou ředitelka Svazu výrobců nealkoholických nápojů Veronika Jakubcová a ekonom Jakub Komárek z PAQ Research. Moderuje Karolína Koubová. Pořad vysíláme v repríze.
04:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
04:05 - Příběhy 20. století
Ivanka Lefeuvre, psycholožka a disidentka, je hrdinkou dnešních Příběhů 20. století. Od vysokoškolských studií patřila ke kritikům normalizačního režimu a na počátku 70. let byla vězněna v Brně za účast na letákové akci. Je jednou z prvních signatářek Charty 77, angažovala se ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a v nezávislých kulturních aktivitách. V roce 1982 se s manželem a třemi dětmi nedobrovolně vystěhovali do Francie. Její příběh zaznamenal Adam Drda.
04:33 - Příběhy 20. století
Ivanka Lefeuvre, psycholožka a disidentka, je hrdinkou dnešních Příběhů 20. století. Od vysokoškolských studií patřila ke kritikům normalizačního režimu a na počátku 70. let byla vězněna v Brně za účast na letákové akci. Je jednou z prvních signatářek Charty 77, angažovala se ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a v nezávislých kulturních aktivitách. V roce 1982 se s manželem a třemi dětmi nedobrovolně vystěhovali do Francie. Její příběh zaznamenal Adam Drda.
05:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
05:05 - Dokument Plus
Katolický kněz Jozef Tiso, který v letech 1939 až 1945 stál v čele klerofašistického Slovenského státu, byl v roce 1945 zadržen a v roce 1947 oběšen jako válečný zločinec. Krajní pravice a někteří katoličtí duchovní jej uctívají jako hrdinu a mučedníka. Za jeho vlády bylo během holokaustu deportováno do nacistických táborů a zavražděno asi 70.000 z 90 000 Židů žijících na území Slovenska. Slovensko bylo jedinou zemí válečné Evropy, která platila nacistickému Německu za to, aby převzalo židovské občany. Poválečný proces s Jozefem Tisem, který byl politicky mimořádně citlivou záležitostí, připomene repríza dokumentárního pásma Milana Kudryse z roku 2005.
06:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
06:05 - Interview Plus
Noel Curran, generální ředitel Evropské vysílací unie. Veřejnoprávní média jsou ve střední Evropě pod sílícím tlakem. Jak se mají média veřejné služby bránit? Má koncept veřejnoprávního vysílání stále ještě smysl? Moderuje Jan Bumba.
06:30 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
06:33 - Názory a argumenty
Den pohledem renomovaných komentátorů. Moderuje Radko Kubičko.
07:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
07:07 - Jak to bylo doopravdy
Dnešní díl cyklu Jak to bylo doopravdy se ptá, jestli mohli skuteční husté vypadat tak, jak je líčí filmy Otakara Vávry. Připravila Ivana Chmel Denčevová, která se bude ptát historičky Evy Doležalové. Režii měl Michal Bureš.
07:33 - Historie Plus
Pořad Historie Plus nabídne téma o ženách pivovarnicích, které vařily pivo ve svých domácnostech od 14. století. Existuje tu však také spojení s domnělým čarodějnictvím, z něhož byly pivovarnice obviňovány. Připravila Kateřina Havlíková.
08:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
08:07 - Jak to bylo doopravdy
Dnešní díl cyklu "Jak to bylo doopravdy" se podívá na různé mýty a tradované zvěsti o mistru Janu Husovi. Zmapuje jeho život od narození, přes stav tehdejší církve, Husovo učení, inkviziční proces, až po jeho smrt. Připravila Ivana Chmel Denčevová, která si do studia pozvala historičku Evu Doležalovou. Autorem dokumentárních rekonstrukcí je Hynek Pekárek. Režii měl Michal Bureš.
08:33 - Zaostřeno
Jaký byl Josef Sousedík - rodák ze Vsetína - vynálezce, technik a člověk? Tomu věnuje už druhý díl pořadu Zaostřeno Michaela Vetešková. S autorkou se také svezeme ikonickým vozem - Slovenskou strelou.
09:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
09:07 - Archiv Plus
"Máme tu léto, léto v době této. Touží každý z nás, když propukne léto, je to v nás," zpívá Václav Neckář v titulní písničce k filmu Leť, ptáku, leť z roku 1978. Písničku jsme použili i v letním vydání Archivu Plus, protože právě obraz léta v dobách minulých tak, jak se dochoval v rozhlasovém archivu, je jeho tématem. Připravila Veronika Kindlová.
09:33 - Zaostřeno
Jaký byl Josef Sousedík - rodák ze Vsetína - vynálezce, technik a člověk? Tomu věnuje už druhý díl pořadu Zaostřeno Michaela Vetešková. S autorkou se také svezeme ikonickým vozem - Slovenská strela.
10:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
10:09 - Jak to bylo doopravdy
Mistr Jan Hus je jedním s velkých symbolů české historie. Proslul ostrou kritikou církevní hierarchie a jejího postoje k věřícím. To ho stálo i život. V Kostnici za to zaplatil životem. Jan Hus ale není jediný, kdo se ve své době proti církvi ozval. Jak to bylo doopravdy zjišťovala Ivana Chmel Denčevová. Literárně spolupracoval Hynek Pekárek, režii měl Michal Bureš.
10:33 - Laboratoř
Jak vypadá oblečení, které reaguje na teplo i zimu? Můžou bakterie vyvolat průlom v módním průmyslu? Jak sucho v Kalifornii přispělo k rozvoji skateboardingu? Debatují odborníci na životní prostředí, chemička Petra Innemanová a biolog Ladislav Miko, spoluúčinkuje environmentální aktivistka a influencerka Rozárie Haškovcová. Moderuje Martina Mašková. Repríza.
11:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
11:07 - Na Východ!
V bývalém SSSR a následně i v Rusku byli a jsou mnozí zpěváci víc než jen hudebníci a televizní osobnosti. Lidé si do nich promítají vlastní představy, naděje i obavy. Někteří působí jako morální autority a politici si je aktivně předcházejí. Po invazi na Ukrajinu, které se nesmí říkat válka, ale pro zpěváky přituhlo. Už se nemohou tvářit, že zpívají o lásce a armáda je nezajímá. Pokud chtějí dál do televize a vystupovat před publikem, musejí speciální operaci aktivně podporovat. Téma pro podcast Na Východ a Ondřeje Soukupa a Josefe Pazderku.
11:33 - Za obzorem
Jak vojenské agrese vůči Ukrajině - tedy "speciální vojenská operace", jak ji označuje kremelský režim - ovlivnila ruskou kinemetografii? Reflektuje a může vůbec ruské umění reflektovat to, co se na Ukrajině děje? A jak funguje v současném ruském filmu cenzura ze strany úřadů i autocenzura ze strany samotných tvůrců? Tomu se věnuje dnešní díl pořadu Za obzorem, který připravil Tomáš Havlín. .
12:00 - Hlavní zprávy
Zpravodajský souhrn
12:10 - Hlavní zprávy - rozhovory, komentáře
Události dne v rozhovorech s aktéry a komentátory
12:33 - Názory a argumenty
Den pohledem renomovaných komentátorů
13:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
13:05 - Svět ve 20 minutách
Výběr z komentářů, analýz a reportáží zahraničních médií
13:30 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
13:33 - Kultura Plus
Jak hodnotí divadelní sezonu Semaforu jeho principál Jiří Suchý a proč se rozhodl oprášit Kytici? Jaká byla jízda fenomenálním vozem vynálezce Josefa Sousedíka Slovenskou strelou? Nebo jak se rozšířil projekt automatických odpovědí v e-mailech? Pořad připravila Michaela Vetešková.
14:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
14:05 - Reportáže zahraničních zpravodajů
Ve Spojených státech si připomněli vyhlášení deklarace nezávislosti v roce 1776 - a to nejen ohňostroji, ale taky ukázkami rekonstrukcí bitev a polních táborů. Nejstarší torpédoborec na světě patří polskému námořnictvu, více než 100 metrů dlouhá loď dnes slouží jako muzeum. V Paříži mají první interaktivní muzeum sýrů. Jediné pravidelně jezdící parní lokomotivy na Slovensku najdete v lesích kolem Čierného Balogu, kde se starají o šest unikátních strojů. O všem natáčeli zpravodajové ČRo. Pořadem provází Jitka Malá.
14:33 - Špioni
Špioni - to byla úspěšná série publicistky a historičky Ivany Chmel Denčevové a režiséra historických pořadů Michala Bureše. Vypráví v ní příběhy lidí, kteří se dobrovolně, nebo nedobrovolně, stali agenty tajných služeb různých režimů v různé době. První část popíše osudy agenta Pavla Minaříka. Muže, který se dostal do české redakce rozhlasové stanice Svobodná Evropa.
15:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
15:05 - Mezi námi
Magazín o národnostních menšinách v Česku Jana Šustová se zajímala o příběh bulharských disidentů, kteří jsou hrdinové komiksu "Na nitkách 1968". Tatiana Čabáková zjišťovala, jak se maďarským studentům žije ve farnosti v centru Prahy. Oleksandra Simochko si povídala s organizátorem projekcí ukrajinských filmů v kině Bio Oko. Připravila Tajana Mančalová, moderuje Tatiana Čabáková.
15:34 - Stopy, fakta, tajemství...
Dva muži v bouřlivém století (aneb Trnitá cesta českých historiků), Dnešní epizoda cyklu Stopy, fakta, tajemství pátrá po dramatických osudech dvou historiků: celoživotního masarykovce a chvilkového stalinisty, kteří k sobě i přesto našli cestu. Připravil Stanislav Motl.
16:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
16:07 - Knížky Plus
Knížky Plus - Speciál tentokrát nabízí záznam diskuse spisovatelek Radky Denemarkové a Dory Kaprálové a nakladatele a překladatele Ondřeje Cikána z veletrhu Svět knihy o vzájemném vztahu české a německé literatury. Moderuje Karolína Koubová.
16:33 - Řečí peněz
Český turistický ruch by se letos měl vrátit na předcovidovou úroveň. V Řečí peněz to předpovídá ředitel Centra ekonomických a tržních analýz a člen NERVu Aleš Rod. Václav Pešička se bude ptát i na to, jak se změnil způsob, kterým Češi dovolenou tráví.
17:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
17:10 - Hovory
Filmový publicista Lukáš Jirsa 15 let vede filmový cyklus Film a spiritualita. Jednou za měsíc promítá v knihovně na Mariánském náměstí v Praze filmy, které se ho osobně dotknou, podnítí ho k vnitřní práci a klade si díky nim důležité otázky. Filmy mu pomáhají nasvítit situace, ve kterých nikdy nebyl. Zpětně se vrací k postavám, obrazům a scénám, které ho oslovily a dokážou ho ovlivnit i v jeho životě. Moderuje Tatiana Čabáková.
17:33 - Historie Plus
Stěžejní kapitolou českých středověkých dějin je husitství. Je jedním ze základních stavebních kamenů našeho moderního národního uvědomění. Jeho výklad se ale upravoval podle toho, jak se hodilo. Zvláště deformovaný je ten ze začátku 50. let minulého století. Jak si komunisté přizpůsobili husitskou náboženskou reformaci zjišťoval Jiří Zeman.
18:00 - Hlavní zprávy
Zpravodajský souhrn
18:10 - Týden Plus
Výběr událostí posledních sedmi dnů připravila Veronika Malá.
18:33 - Názory a argumenty
Den pohledem renomovaných komentátorů
19:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
19:07 - Svět ve 20 minutách
Výběr z komentářů, analýz a reportáží zahraničních médií
19:33 - Kultura Plus
Jak hodnotí divadelní sezonu Semaforu jeho principál Jiří Suchý a proč se rozhodl oprášit Kytici? Jaká byla jízda fenomenálním vozem vynálezce Josefa Sousedíka Slovenskou strelou? Nebo jak se rozšířil projekt automatických odpovědí v e-mailech? Pořad připravila Michaela Vetešková.
20:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
20:05 - Téma Plus
Jaké pravdy o sovětském Rusku a Spojených státech amerických odhalila karibská krize v roce 1962? Připomene to repríza pořadu Téma Plus.
21:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
21:05 - Knížky Plus
Knížky Plus - Speciál tentokrát nabízí záznam diskuse spisovatelek Radky Denemarkové a Dory Kaprálové a nakladatele a překladatele Ondřeje Cikána z veletrhu Svět knihy o vzájemném vztahu české a německé literatury. Moderuje Karolína Koubová.
21:30 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
21:33 - Laboratoř
Jak vypadá oblečení, které reaguje na teplo i zimu? Můžou bakterie vyvolat průlom v módním průmyslu? Jak sucho v Kalifornii přispělo k rozvoji skateboardingu? Debatují odborníci na životní prostředí, chemička Petra Innemanová a biolog Ladislav Miko, spoluúčinkuje environmentální aktivistka a influencerka Rozárie Haškovcová. Moderuje Martina Mašková. Repríza.
22:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
22:05 - Reportáže zahraničních zpravodajů
Ve Spojených státech si připomněli vyhlášení deklarace nezávislosti v roce 1776 - a to nejen ohňostroji, ale taky ukázkami rekonstrukcí bitev a polních táborů. Nejstarší torpédoborec na světě patří polskému námořnictvu, více než 100 metrů dlouhá loď dnes slouží jako muzeum. V Paříži mají první interaktivní muzeum sýrů. Jediné pravidelně jezdící parní lokomotivy na Slovensku najdete v lesích kolem Čierného Balogu, kde se starají o šest unikátních strojů. O všem natáčeli zpravodajové ČRo. Pořadem provází Jitka Malá.
22:30 - Stopy, fakta, tajemství...
Dva muži v bouřlivém století (aneb Trnitá cesta českých historiků), Dnešní epizoda cyklu Stopy, fakta, tajemství pátrá po dramatických osudech dvou historiků: celoživotního masarykovce a chvilkového stalinisty, kteří k sobě i přesto našli cestu. Připravil Stanislav Motl.
23:00 - Zprávy
Aktuální události doma i ve světě
23:04 - Názory a argumenty
Den pohledem renomovaných komentátorů
23:33 - Radiokniha
Philip Connors: Sezóna požárů (1/10) Gila Wilderness je privilegované území. Nejsou tu silnice, nesmí sem žádný motorizovaný ani mechanizovaný prostředek, jde o největší americkou chráněnou divočinu. A má i další výsady. Je už po mnoho desetiletí laboratoří pro experiment s ohněm. Na rozdíl od dob, kdy byl požár v očích člověka největším nepřítelem, dnes už víme, že i on byl "ohroženým druhem" a že je také přírodní tvůrčí silou. Z překladu Jana Chovanečka připravil Viktor Bezdíček. Dramaturgie Alena Blažejovská. V režii Radima Nejedlého čte Aleš Slanina. Zvuková spolupráce Antonín Kánský.